Aktualności

Artykuły

 • XV Konkurs Recytatorski poezji Juliusza Słowackiego

  6 maja odbył się XV Konkurs Recytatorski poezji Juliusza Słowackiego zorganizowany przez p. Joannę Zagajną- Wiatr. Wpisał się on już na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń w naszej szkole. Celem konkursu jest propagowanie poezji polskiego wieszcza wśród młodzieży, zwrócenie uwagi na różnorodność tematyczną twórczości J. Słowackiego a także odkrywanie nowych szkolnych talentów w dziedzinie recytacji. Od zawsze konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowało 14 uczniów: z klasy 1a- Elwira Sadowska i Mateusz Bednarek, z klasy 2a- Sandra Chojnacka, z klasy 1Tgs- Weronika Tarabasz, Paweł Miśta, Kacper Domański i Łukasz Siwiec, z klasy 2Tfs- Karolina Łapka, Wioletta Szafraniec, Wiktoria Michnowska i Anna Przybyłowicz, z klasy 2Tg- Dominika Chmura, z klasy 3Tfs- Iwona Lisowska i Katarzyna Strzelecka. Jako juror debiutował Paweł Pera z klasy 3Tfs, przedstawiciel uczniów i laureat wielu konkursów recytatorskich na szczeblu powiatowym i pozaszkolnym. 

  Czytaj Więcej... o: XV Konkurs Recytatorski poezji Juliusza Słowackiego
 • Dzień Patrona 2018

  „ Ojczyzna bez bohaterów
  Jest jak dom bez drzwi”

  We wtorek 24 kwietnia w naszej szkole wspominaliśmy po raz kolejny patrona – Władysława „Oseta” Wasilewskiego (1921- 1943). Ten młody harcerz, dowódca partyzancki, ale również kolega, brat i syn jest patronem szkoły od 2010 roku.

  Na początku uroczystości wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły - Halina Sieczka. Później wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn państwowy. Następnie głos zabrali zaproszeni gości. Swoimi wspomnieniami dotyczącymi Władysława "Oseta" Wasilewskiego podzieliła się prezes skarżyskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej „Szaracy” Genowefa Piotrowska. Głos zabrał również Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Janusz Kołodziej. N uroczystości, oprócz nauczycieli i uczniów, byli obecni: Katarzyna Bilska – członek Zarządu rady Powiatu Skarżyskiego oraz Jerzy Krawczyk – naczelnik wydziału edukacji.
  W części artystycznej, poświęconej biografii „Oseta”, wystąpili uczniowie: Paweł Pera 3tfs, Kamil Pajek 2tg, Filip Oleszczak, 2tg, Jakub Koprowski 1 tgs, Paweł Miśta 1tgs, Karolina Rogozińska1tgs, Wiktora Kawalec1tgs. O oprawę muzyczną zadbali: Klaudia Drożdż 2tg i Szczepan Potrzeszcz 2 tfs. Oset, zafascynowany historią i powstaniem styczniowym 1963 roku, skutkiem którego jego rodzina trafiła do Rosji, znów został uwikłany w historię - jego rówieśnicy musieli walczyć i umierać przedwcześnie. Nasze pokolenie musi o tym pamiętać, by móc świadomie kształtować swoje życie.

  Na zakończenie uroczystości ogłoszono nazwiska laureatów konkursu plastycznego dotyczącego Patrona. 1 miejsce zajął Kacper Domański 1tgs, dwa równorzędne wyróżnienia powędrowały do Moniki Kozery 4 tfs i Katarzyny Strzeleckiej 3tfs.
  tekst: p. Agata Nowak - Wierzchowska,
  zdjęcia: Dominika Chmura, Karolina Rogozińska

  Czytaj Więcej... o: Dzień Patrona 2018
 • Paweł Pera wyróżniony!

  20 kwietnia 2018r. Paweł Pera z klasy 3Tfs wziął udział w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ Pro Patria”. Za prezentację wierszy: K. I. Gałczyńskiego „ Ojczyzna” i K. K. Baczyńskiego „ Byłeś jak...” zdobył wyróżnienie. Dla Pawła to już kolejny konkurs, w którym znalazł się w czołówce recytatorów z powiatu skarżyskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
  tekst i zdjęcia: p. Joanna Zagajna - Wiatr

  Czytaj Więcej... o: Paweł Pera wyróżniony!