Aktualności

Artykuły

 • Akcja „Droga Babciu! Drogi Dziadku!”

  W poniedziałek 29 stycznia w  naszej szkole z inicjatywy p. wicedyrektor Donaty Golis zorganizowano   akcję:„Droga Babciu! Drogi Dziadku!”

  Z okazji Dnia Dziadka i Babci w godzinach od 8:30 do 12.30” wszystkie babcie i dziadkowie mogli skorzystać z bezpłatnych zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia czy też modelowania włosów, które wykonywały pod okien nauczyciela uczennice z klas o profilu  Fryzjerskim. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział ponad 20 osób. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie  z okazji Dnia Kobiet tj. 8 marca.

  tekst: p. Agata Nowak - Wierzchowska, 

  zdjęcia Nikola Jagiełło

  Czytaj Więcej... o: Akcja „Droga Babciu! Drogi Dziadku!”
 • Certyfikaty z praktyk w Anglii

  W poniedziałek 22 stycznia w naszej szkole odbyło się wręczenie certyfikatów uczniom, którzy przebywali na praktykach w Anglii zorganizowanych w przez Ochotniczy Hufiec Pracy Skarżysko 13-1. Na uroczystość przybyli: posłanka Maria Zuba, Wojewódzki Świętokrzyskiej OHP pan Jacek Sabat, starosta skarżyski pan Jerzy Żmijewska, radna powiatu pani Katarzyna Bilska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Roman Białek, pracodawcy oraz pani Marzena Zajączkowska- komendant skarżyskiego Hufca. Wyjazd był częścią projektu: Erasmus Plus „Poszerzamy wiedzę i horyzonty – praktyki zagraniczne w Wielkiej Brytanii. W projekcie wzięło udział 16. uczniów zasadniczej szkoły zawodowej. 

  Był to kolejny wyjazd uczniów naszej szkoły do Anglii.


  Podczas praktyk grupa kucharzy zapoznał się z tradycyjną kuchnią angielską, procedurami sporządzania potraw regionalnych i narodowych, technikami kulinarnymi stosowanymi w kuchni angielskiej. Grupa mechaników zdobyła wiedzę z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, technologii napraw zespołów i podzespołów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych. Natomiast fryzjerki miały możliwość poznania usług oraz zabiegów pielęgnacyjnych włosów, stosowanych w zakładach fryzjerskich w Anglii. W czasie wolnym młodzież skarżyskiego Hufca Pracy poznawała kulturę i zabytki Wielkiej Brytanii.

  Czytaj Więcej... o: Certyfikaty z praktyk w Anglii
 • Raport z ewaluacji problemowej

  Prezentowany raport sporządzono na podstawie zebranych i przeanalizowanych w procesie ewaluacji zewnętrznej informacji na temat wartości działań podejmowanych przez szkołę/placówkę w zakresie wymagań:
  1. Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się
  2. Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników egzaminu ósmoklasisty egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań
  zewnętrznych i wewnętrznych

  RAPORT (pdf)

  Czytaj Więcej... o: Raport z ewaluacji problemowej
 • Studniówka 2018

  20 stycznia w Hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej odbyła się studniówka klas 4TFS (wychowawca p. Marcin Karpeta) i 4TG (wychowawca p. Jolanta Domagalska). Bal rozpoczął się przed godziną 19. Na początku podziękowania dla dyrekcji szkoły, grona nauczycielskiego oraz rady rodziców złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Później głos zabrała dyrektor szkoły Halina Sieczka, która przywitała wszystkich przybyłych oraz podziękował za pomoc w organizacji balu maturalnego życząc jednocześnie udanej zabawy.Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na poloneza, którego zatańczyły dwie klasy.

  Po krótkiej przerwie na posiłek oraz sesję zdjęciową rozpoczęła się zabawa,w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele.  O oprawę muzyczną zadbał Mateusz Jeziorski.

  Zdjęcia:

  1. www.skarzysko24.pl
  2. www.tsk24.pl
  3. www.spottedskarzysko.pl
  Czytaj Więcej... o: Studniówka 2018